SonicWALL NetExtender issues after Windows 10 AU

Poslední dobou mě SSL VPN klient od SonicWALL (NetExtender) na Windows 10 začal hodně zlobit…
Neustále se zastavovala služba SonicWALL NetExtender Service a dnes se klient pro změnu selhal na hlášce Remote Access Service error! – dočetl jsem se, že pomůže restart PC – no ale nepomohl, pak jsem se dočetl, že pomůže reinstalace NetExtender – ten samý problém.
Už nějakou dobu na svém iPhone provozuji mobilní aplikaci SonicWALL Mobile Connect, ta funguje bez nejmenší chyby. Tak jsem se rozhodl, že ji zkusím na Windows 10 a to ve Store.
Instalace proběhla během 10 vteřin, 2 kliky…
$xml = “<MobileConnect><Port>4433</Port></MobileConnect>” $sourceXml=New-Object System.Xml.XmlDocument $sourceXml.LoadXml($xml) Add-VpnConnection -Name MY-VPN -ServerAddress 80.80.80.80. -SplitTunneling $True -PluginApplicationID SonicWALL.MobileConnect_cw5n1h2txyewy -CustomConfiguration $sourceXml
teď je pomocí PowerShellu vytvořit profil, pomůže ten ps scrip 🙂
šup a profil je tam, je to celkem v pohodě alternativa k NetExtendru… 🙂
(Visited 752 times, 1 visits today)