Group Policy – How to change Refresh interval

By-default je refresh interval pro doménové řadiče každých 5 minut, pro doménové počítače je tento interval 90 minut + 30 minut. Těch 30 minut proto, aby se předešlo situaci, že všechny doménové pc v síťi se zeptají na nové politiky v ten samý okamžik – dalo by se to považovat za jistý způsob load-balancingu. Pro představu – hodně zjednodušený případ – PC1 se zeptá doménového řadiče 91 minutě, PC2 se zeptá v 95 minutě, přičemž interval nesmí překročit danou mez tedy 120 minut.

Pokud jako administrátor chceme upravit refresh intervaly pro doménové řadiče nebo doménové počítače, bude asi nejlepší volbou editovat Default Domain Policy, která je by-default aplikována na celou doménu. Nastavení se nachází ve větvi: Computer Configuration/Policies/AdminstrativeTemplates/Systém/GroupPolicy.

GP-refresh

Nás zajímá policy s názvem „Set Group Policy refresh interval for computers“ / „Set Group Policy refresh interval for domain controllers“ obojí jsou ve stavu „Not Configured“ to znamená ( DC = 5 min, Computers = 90 + 30 min). Pokud chceme přenastavit refresh interval, je nutné tuto politiku nastavit na „Enabled“ a nastavit dle požadavků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *