Konfigurace FTP serveru FileZilla.

Dnes jsem se rozhodl, že nastal správný čas na instalaci a hlavně konfiguraci domácího FTP serveru, který bude přístupný z venku.

configuring_FTP-1

Konfiguraci rozdělíme do 4 kroků, první krok se skládá ze stažení FileZilly Serveru a následné instalace, instalačku stáhneme z : https://filezilla-project.org/download.php?type=server

Filezilla_logoPo nainstalování FileZilla serveru je nutné povolit příchozí i odchozí pravidla na firewallu a také nastavit port-forwarding na routeru.

fire_1

Jako první si nastavíme firewall a to tak, že spouštíme konzoli „Brána Windows Firewall s pokročilým nastavením“, kde nakonfigurujeme nová pravidla jak pro příchozí tak odchozí pravidla.

fire_2

Klikneme na příchozí pravidla a vytvořit nové pravidlo > budeme vytvářet pravidlo pro program FileZilla Server, který máme již nainstalovaný.

fire_3

Zde zvolíme cestu k programu.

fire_4

Povolujeme připojení

fire_5

A nastavíme kde bude platit toto pravidlo a tento samý postup využijeme u vytváření pravidla pro odchozí pravidla a tím konfigurace na FW končí.

Teď by nebylo špatné uvést, že pro správné fungování je ideální mít pevnou – statickou ip adresu v  LAN. Má ip je 192.168.1.103, to jsem si zjistil příkazem ipconfig, je nutné nastavit přesměrování portu na routeru, které provedu pomocí webového rozhraní. Každý router to má jinak ale v zásadě platí, že budeme nastavovat „Forwarding“ – „Virtual Servers“.

fire_7

Port pro komunikaci je 21. IP adresa je adresa mé stanice, kterou chci provozovat jako FTP server (s pevnou IP), Protokol TCP.

fire_8

Teď již v samotném programu jdu na kartu nastavení > Passive mode settings, kde nastavuji port custom range 50 000 – 50 100, use the following IP tu zjistím na webu: http://www.whatismyip.com/ .

fire_9

V kartě users vytvářím uživatele test.test a dávám mu heslo.

fire_10

Na kartě shared folders mu nastavuji domovskou složku a také práva.

Připojuji se pomocí VPN do práce a zkouším se připojit total comanderem na muj ftp server, který funguje doma a vše je v pořádku.

T.

(Visited 1 187 times, 1 visits today)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *