Proč nemůžu ve Storu najít aktualizaci Windows 8.1 ? za vše může KB2871389

Výstřižek

Začal jsem na zelené louce tzn. čistá instalace Windows 8 PRO a před tím, než jsem chtěl instalovat uživatelské aplikace uvážil jsem za vhodné nejprve upgradovat z 8 na 8.1. Myslel jsem si že je to věc zcela triviální avšak opak byl pravdou.

setup3_09D4B382

Nejprve jsem nainstaloval všechny dostupné aktualizace, několikrát jsem provedl restart stanice po restartu mi naběhly další update atd atd a to bylo asi 4x než jsem se dostal do fáze konečné = všechny updates byly nainstalovány.

windows_store1

Teď nastala ta natěšená chvíle “pustím windows store, aktualizace se mi stáhne a mezi tím mohu začít dělat na druhém pc” ovšem tak to bohužel nebylo…

Namísto okénka Aktualizace jsem tam viděl pouze reklamu na facebook a pak ještě dalších milión nesmyslů, tak jsem tedy použil: http://www.usethefuckinggoogle.com/, který mi sdělil tyto informace:

http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows-8/why-can-t-find-update-store .

Ano KB2871389, jsem měl nainstalovanou ! Ano 2x jsem to kontroloval… co teď ? napadla mě věc jediná a to, odinstalovat ji a nainstalovat znovu tudíž do toho. Přesněji to probíhalo tak, že jsem ji odinstaloval > restartoval > nainstalova > restartoval a ejhle !!!

valka-s-windows-update_04

Po této velice úspěšné operaci spouštím windows store a aktualizuji na w8.1

windows81update

ps. Díky Microsofte (dělal jsem to 15x)

(Visited 405 times, 1 visits today)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *